menu
menu
help
account

Детальне пояснення розрахунку страв

Це розрахунок величини енергії організму у стані спокою

Отже, це кількість калорій, яку ми автоматично спалюємо за день на підтримку роботи органів (без активності) Калькулятор проводить розрахунок за формулою Міфліна-Сан Жеора. При використанні для нормального ІМТ (індексу маси тіла), (тобто в діапазоні індексів 19-25), коли не потрібно знати відсоток жиру в організмі, це рівняння на даний момент є найбільш точним. Для користувачів, які мають ІМТ поза межами вказаного вище діапазону, ми використовуємо формулу Кетча - МакАрдла, яка враховує також жирову масу.

Розрахунок формули Міфліна-Сан Жеора

 • Для чоловіків БРМ = 10 W вага/кг + 6,25 H ріст/см – 5 A вік/роки + 5
 • Для жінок БРМ = 10 W вага/кг + 6,25 H ріст/см – 5 A вік/роки - 161

Розрахунок формули Кетча-МакАрдла

 • (чоловіки, жінки) БРМ = 370 + 21,6 (1 - F) W

Пояснення скорочень:

 • W (вага) -вага тіла у кг
 • H (ріст) - ріст у см
 • А (вік) - вік
 • F (жири) – кількість жирів у організмі у %

Важливі дані для розрахунків

Крім того, при розрахунку Ви повинні брати до уваги рівень своєї фізичної активності (сидячий спосіб життя, легка, середня або надзвичайна активність, без активності) та орієнтуватися на те, що поставили собі за мету. Тобто якщо у Вас є мета: А) схуднути – мінус 15% від загальної кількості калорій, Б) наростити м’язи – плюс 10% від загальної кількості калорій, В) бути у хорошій формі – розрахунок не змінюється.

Макроелементи – поживні речовини

Загальна частка макроелементів (поживних речовин) в отриманих калоріях їжі розділяється виходячи з поставленої Вами мети, котру Ви хочете досягти. Ми проаналізували десятки доступних даних як від Всесвітньої організації охорони здоров’я, так і з рекомендацій фахівців з фітнесу та схуднення, щоб встановити значення максимально точно:

 • Бути у хорошій формі - білки 25%, вуглеводи 47% і жири 28%
 • Схуднути - білки 28%, вуглеводи 43% і жири 29%
 • Наростити м’язи - білки 25%, вуглеводи 49% і жири 26%

Усі ці значення розраховані для здорових людей. Наприклад, у пацієнтів із захворюваннями нирок слід зменшити споживання білка. Якщо у Вас є проблеми зі здоров’ям, Вам необхідно проконсультуватися із фахівцем щодо рекомендацій нашого калькулятора.

Індекс маси тіла – це уніфікований показник, який демонструє співвідношення між вагою і зростом людини. Завдяки цьому співвідношенню можна оцінити, якою є вага: недостатньою, оптимальною чи надмірною.

Для чого варто розрахувати індекс маси тіла і знати свій показник?

Показник ІМТ – найзручніший варіант дізнатись, чи вага знаходиться в межах норми. Адже підтримка нормальної ваги суттєво мінімізує ризики розвитку захворювань серцево-судинної системи, діабету, атеросклерозу, проблем з артеріальним тиском, диханням (через апное) та інших хвороб, що часто з’являються при надмірній вазі.

Недостатня вага також може негативно впливати на організм. Найчастіше: сприяти порушенням гормонального фону, адже жирова тканина бере участь у синтезі ряду гормонів.

Проте, цей показник є лише орієнтиром, адже не враховує співвідношення м’язової та жирової маси. Так, наприклад, спортсмени з високим відсотком м’язової маси можуть мати такий же показник ІМТ, як людина з надмірною вагою.

Як порахувати індекс маси тіла?

Можна в ручному режимі або використати калькулятор ваги і росту. Виглядає формула розрахунку наступним чином:

вага (у кілограмах) / зріст у квадраті (у метрах).

Наприклад, для ваги 70 кілограмів і зросту 1.7 метра показник ІМТ буде розрахований таким чином:

70 / (1.7)2 = 70 / 2.89 = 24.2

Далі слід порівняти отриману цифру з шкалою показників:

 • ІМТ менше 16 – критичний дефіцит ваги, який небезпечний для життя та здоров’я;
 • ІМТ від 16 до 18,5 – сигналізує про недостатню вагу, тож рекомендується поступово набрати кілограми і довести до норми;
 • показник в межах 18,5-24,9 – це оптимальна вага, яку варто утримувати;
 • 25,0-29,9 означає зайву вагу і сигналізує про те, що вже слід почати її знижувати до меж норми;
 • МТ понад 30 відображає ожиріння (до 34.9 ожиріння першого ступеня, 35-39.9 – другого ступеня, понад 40 – надзвичайно небезпечне ожиріння третього ступеня). Цей пункт означає, що треба чимшвидше почати зниження ваги, адже ризики для здоров’я вже дуже високі.

Що стосується оптимальної ваги, ІМТ калькулятор на сайті «Таблиця калорійності» демонструє показник, враховуючи не лише співвідношення ваги та зросту, а й вік та стать. В залежності від віку і статі показник оптимальної ваги може коливатись до 29.

Як досягти індексу маси тіла в межах норми?

Найдієвіший спосіб – рахувати калорії свого раціону і притримуватись саме тієї норми калорій, яка потрібна для досягнення мети. Таким чином, щоб набрати кілограми при недостатній вазі слід притримуватись профіциту калорій (щоб організм споживав більше, ніж спалює), а для зниження ваги навпаки – дефіцит калорій.

Звісно, рахувати вручну на листочку вже давно не треба. Достатньо завантажити додаток “Таблиця калорійності” у смартфон і щодня записувати туди все, що було з’їдено.

Він спочатку розраховує, яка калорійність потрібна саме вам для досягнення мети (збільшення, зниження або утримання ваги), враховуючи ряд факторів: зріст, теперішню вагу й ІМТ, вік, активність. А потім рахує і показує, яка сума калорій в тих продуктах, що ви спожили протягом дня.

Тож, по-перше, це все майже не займає часу. По-друге, їсти можна практично всі доступні корисні продукти. По-третє, результат не змушує на себе чекати.

Найкращий варіант – користуватись саме додатком, адже він максимально зручний та інтуїтивно зрозумілий, надсилає сповіщення-нагадування про те, що треба записати свій прийом їжі, а також ним можна користуватись без інтернету (продукти можна записати в раціон офлайн, якщо вони позначені зірочкою як улюблені). Окремий бонус додатку – швидкий і зручний доступ до понад 800 рецептів страв для здорового харчування.